STÓŁ DO CIĘCIA ROLET UK-1 MAX

22 300,00 zł
Brutto
dostępny na zamówienie
Maksymalna szerokość cięcia: 2500 mm

W skład urządzenia wchodzi:
-stół krojczy z blatem o długości 3300 mm i szerokości 2770 mm
-poprzeczny nóż odcinający (szczelinowy)
-pneumatyczna listwa dociskowa
-podajnik materiału
Ilość

Maksymalna szerokość cięcia: 2500 mm

W skład urządzenia wchodzi:
-stół krojczy z blatem o długości 3300 mm i szerokości 2770 mm
-poprzeczny nóż odcinający (szczelinowy)
-pneumatyczna listwa dociskowa
-podajnik materiału

Takim urządzeniem będziecie mogli Państwo ciąć:

- materiał na roletki materiałowe
- różnego rodzaju sztywne lub twarde materiały
- różnego typu wykładziny

Stół krojczy do cięcia rolet składa się ze stabilnej skręcanej konstrukcji, wykonanej na bazie stalowych profili zamkniętych i blatu roboczego z laminowanej płyty wiórowej o grubości 25 mm, wykończonej kątownikami aluminiowymi. Wysokość stołu oraz jego długość i szerokość są dostosowywane indywidualnie do potrzeb Klienta. Konstrukcja jest wyposażona w śruby regulacyjne ułatwiające jego wypoziomowanie.

Do blatu roboczego jest przymocowany poprzeczny nóż odcinający. Ma on konstrukcję suwnicową, tzn. na profilowanej szynie nad blatem roboczym porusza się łożyskowany wózek z silnikiem napędowym i nożem tnącym. Ostrze tnące jest zagłębione ok. 5-7 mm w szczelinę w stole krojczym i przemieszcza się w niej w poprzek stołu. Przesuw noża krojczego względem szyny odbywa się dzięki zespołowi przekładni i elastycznej lince prowadzącej. Źródłem momentu obrotowego jest ten sam silnik który napędza ostrze tnące.

Rozwiązanie to ma tę zaletę, że przez sztywny lub twardy materiał krojony przemieszcza się tylko samo ostrze o grubości ok. 1 mm (brak nogi i stopy tradycyjnego noża krojczego, które powodują duże opory przesuwu), jest ponadto energooszczędne – jeden silnik spełniający 2 funkcje. Następnym ważnym atutem tego rozwiązania jest to, że cięcie odbywa się w dwie strony. Nóż krojczy, po przecięciu materiału, dzięki wyłącznikom krańcowym, automatycznie zatrzymuje się na końcu szyny jezdnej, następuje wtedy przesunięcie materiału i ponownie załączony nóż samoczynnie zmienia kierunek obrotów silnika i tnie również w drodze powrotnej. Nóż odcinający jest wyposażony w ostrzałkę, można również regulować jego wysokość nad blatem roboczym w miarę zużywania się ostrza.

Pneumatyczna listwa dociskowa, której zadaniem jest unieruchomienie krojonego materiału, składa się ze stalowego profilu zamkniętego podklejonego elastyczną pianką i dwóch siłowników pneumatycznych. Ciśnienie robocze od 3-5 atm regulowane w zależności od potrzebnej siły docisku. Sterowanie ruchem listwy za pomocą ręcznej dźwigni (tzw. joystick)

UWAGA: Urządzenie jest produkowane na zamówienie, po dokładnym uzgodnieniu potrzeb Klienta. Termin realizacji urządzenia od 7 do 30 dni.

Product Details

REXEL

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola zostały oznaczone*